Poznaliśmy zwycięzców Budżetu Obywatelskiego 2019! 

Są nimi boisko w Rozbarku, ,,6 dla Stroszka" i projekt społeczny – Bytom miastem karate.

Największą ilość głosów otrzymał projekt boiska zakładający budowę na stadionie GKS Rozbark ogrodzonego, pełnowymiarowego boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią, instalację energooszczędnego oświetlenia oraz montaż bramek. Nowe boisko miałoby powstać w miejscu dawnego bocznego boiska treningowego położonego równolegle do głównej płyty boiska.

Na inicjatywę mieszkańców Rozbarku, którym leżała na sercu modernizacja przestarzałego obiektu, zagłosowało 3477 bytomian.  Budowa oświetlonego boiska umożliwi całoroczne treningi na terenie GKS Rozbark.

Zgodnie z przedstawionym przez wnioskodawców kosztorysem, koszt inwestycji to ponad 3,5 mln zł.

Z kolei na „6 dla Stroszka" (1791 głosów) składa się sześć różnych pomysłów. W ramach projektu mają powstać dwa place zabaw przy ul. Gwarków Tarnogórskich oraz przy ul. Hlonda, ścianka do graffiti przy ul. Strzelców Bytomskich (wzdłuż
ul. Sikorskiego), siłownia na wolnym powietrzu przy Szkole Podstawowej nr 32, dwa wybiegi dla psów – u zbiegu
ul. Strzelców Bytomskich i Sikorskiego oraz przy ul. Hlonda. Powstaną też miejsca wypoczynkowe i rekreacyjne dla dzieci
i dorosłych przy ul. Hlonda, nasadzone zostaną drzewa, usypana zostanie górka dla miłośników jazdy na sankach.

 

Koszt tej inwestycji to ok. 1 mln zł.

 

Tegoroczna edycja BO Bytom jest doskonałym przykładem  tego, że szansę na realizację mają także mniejsze projekty skierowane do konkretnej grupy odbiorców. Jedną z takich inicjatyw jest wytypowany do realizacji projekt Bytom miastem karate. Zagłosowało na niego 68 osób, ale ze względu na niewielki koszt realizacji projektu, projekt ten dopełni BO Bytom. Projekt ma na celu propagowanie szczególnie wśród dzieci i młodzieży zdrowego i aktywnego trybu życia.

Będzie to wydarzenie otwarte dla wszystkich mieszkańców naszego miasta, co pozwoli na integrację społeczną w sportowym duchu. Na wydarzenie złożą się m.in. otwarty trening karate dla tych, którzy wcześniej nie mieli okazji poznać tej dyscypliny sportowej oraz Mistrzostwa Bytomia w Karate Tradycyjnym dla zawodników ćwiczących karate.
W ramach imprezy zaplanowano także gry i zabawy dla dzieci oraz seminarium z najwybitniejszym polskim karateką, trenerem kadry narodowej sensei Krzysztofem Neugebauerem. Realizację projektu wyceniono na 8.5 tys. zł.

 

W tym roku wpłynęło 61 projektów oraz oddano 26 tys. 965 ważnych głosów, z czego 22,5 tys. głosów w głosowaniu internetowym, a blisko 4,5 tys. – tradycyjnie, poprzez karty do głosowania. Gratulujemy zwycięzcom!

 

Zwycięskie projekty Budżetu Obywatelskiego

19 listopada 2019

Strona główna

Media Społecznościowe