Skarbnik Miasta Pani Ewa Tomczak wezwała w piśmie, które prezentujemy poniżej wzywa radnego Macieja Bartkowa do " niezwłocznego zaprzestania naruszania dóbr osobistych poprzez nazwanie JEJ na profilu społecznościowym fb PROSTAKIEM i usunięcia tego wpisu". Pani Skarbnik Ewa Tomczak żąda również od radnego przeprosin.

 

Sprawa ta to pokłosie wpisu Pani Skarbnik, który ukazał się na Jej profilu 15 lipca zaraz po ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich, który radny skomentował oraz złożył interpelacje w tej sprawie. O sprawie informowaliśmy tu : https://www.facebook.com/Bytomski.Portal.Informacyjny/posts/995311430886386

 

W piśmie adwokata Pani Skarbnik czytamy również : " Jej wypowiedź wraz z udostępnionym cudzym postem miały miejsce na profilu prywatnym z ograniczonym zasięgiem i bez jakiegokolwiek związku z obowiązkami Skarbnika Miasta".

 

Radny Maciej Bartków na poniedziałkowej Sesji Rady Miasta złożył następujące oświadczenie w którym żąda przeprosin od Pani Skarbnik : „W dniu 15 lipca br. Skarbnik Miasta Pani Ewa Tomczak udostępniła na swoim profilu na portalu facebook skandaliczny, pełen prymitywnych wulgaryzmów wpis, komentujący wynik wyborów prezydenckich. Pozwólcie państwo, iż jego treści z uwagi na liczne wulgaryzmy nie przytoczę. Wpis kończy się wulgarnym stwierdzenie skierowanym do wyborców Andrzeja dudy, aby s….. Chciałem oświadczyć, że zarówno ja, jak i koledzy z KR PIS nie akceptujemy takiego zachowania i ze zdziwieniem konstatujemy, że p. skarbnik do dzisiaj nie przeprosiła ponad 10 mln wyborców Andrzeja Dudy, w tym kilkudziesięciu tysięcy bytomian. Oświadczam, że na takie zachowanie czekamy, czekają także obrażeni wyborcy Prezydenta RP Andrzeja Dudy”

 

Źródło : Własne /Zdjęcia : arch. UM Bytom, facebook Maciej Bartków

 

 

SKARBNIK MIASTA EWA TOMCZAK ŻĄDA PRZEPROSIN OD RADNEGO MACIEJA BARTKOWA !

28 lipca 2020

Strona główna

Media Społecznościowe