W Bytomskim DPS KOMBATANT sytuacja okazała się na tyle poważna, że potrzebna była ewakuacja części pacjentów. Według informacji, które dotarły do Bytomskiego Portalu Informacyjnego, oficjalne dane czyli 52 pensjonariuszy i 10 pracowników są zaniżone. Sytuacja jest dramatyczna.

 

W DPS KOMBATANT, należącego do Miasta Bytom od początku pandemii brakowało dosłownie wszystkiego. Pracownicy za pośrednictwem mediów informowali o ogromnym zagrożeniu spowodowanym przez COVID-19 i obawiali się o życie pensjonariuszy i swojego własne.

 

Jak informuje Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro prokuratura i organy ścigania będą wszczynać z urzędu postępowania przeciwko osobom odpowiedzialnym za prowadzenie DPSów w całym kraju. Odpowiedzialność za funkcjonowanie DPSów w Bytomiu ponosi Prezydent Mariusz Wołosz oraz dyrekcja placówki. Według Ministerstwa Sprawiedliwości decyzje o przeniesieniu osób zakażonych została podjęta o wiele za późno co spowodowało narażeniem DPS Kombatant na katastrofę sanitarną. Jak podają statystyki śmiertelność w grupie wiekowej osób tam przebywających jest najwyższa ze wszystkich grup wiekowych.

 

Jak informuje Marek Kuśmierski organizator akcji WSPIERAJMY NASZYCH Pomimo ogromnego zagrożenia akcja będzie kontynuowana i kierowana do DPS KOMBATANT.

 

Zdjęcie Archiwum BPI

 

KATASTROFA SANITARNA W DPS KOMBATANT ! BĘDZIE ZAWIADOMIENIE DO PROKURATURY ?

17 kwietnia 2020

Strona główna

Media Społecznościowe